mezoterapia osoczem

MEZOTERAPIA OSOCZEM

Mezoterapia osoczem to naturalna, nowoczesna i skuteczna metoda rewitalizacji skóry głowy i leczenia łysienia. Zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów, wzmacnia je i pobudza do wzrostu. Im większa koncentracja płytek krwi w osoczu, tym lepsze efekty biostymulacji mieszków włosowych. W ARTASklinice do pozyskania czystego osocza wykorzystujemy bezkonkurencyjny, komputerowy separator Angel System.

Szczegóły zabiegu

Czas zabiegu

do 60 minut

Częstotliwość

raz w roku

Kto wykonuje

lekarz

rekonwalescencja

brak

Liczba zabiegów

jednorazowo

Znieczulenie

brak

Sprawdź, jak zacząć

Mezoterapia skóry głowy osoczem

Skoncentrowane osocze doskonale sprawdza się w terapiach zapobiegających wypadaniu włosów. Jest stosowane w leczeniu łysienia typu męskiego i żeńskiego oraz w celu pobudzenia szybkiego wzrostu włosów w obszarach takich jak broda, brwi, okolice łonowe. Terapia z zastosowaniem PRP umożliwia również uzyskanie lepszych efektów przeszczepu włosów.

Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu w skórę głowy stężonego roztworu osocza pochodzącego z próbki własnej krwi Pacjenta. W ten sposób wykorzystuje się naturalną zdolność organizmu do regeneracji. Zabieg nie wiąże się z ryzykiem nietolerancji ani reakcji alergicznej.

Połączenie mezoterapii skóry głowy z osoczem odżywia mieszki włosowe i stymuluje ukrwienie skóry, a co za tym idzie znaczną poprawę grubości i gęstości włosów.

Jak pozyskuje się koncentrat osocza?

Osocze pozyskuje się z krwi własnej (autologicznej) pacjenta w procesie odwirowania, w którym stężenie płytek krwi i czynników wzrostu jest większe niż w osoczu fizjologicznym. Te właśnie odpowiadają za regenerację tkanek. Działanie wysoko stężonego osocza w terapii łysienia polega na aktywizacji mieszków włosowych poprzez czynniki wzrostu. Im jest ich więcej tym lepszy efekt naprawczy.

System Angel

Angel System to w pełni zautomatyzowany system komputerowego pozyskiwania osocza z nawet 14-krotnie większym stężeniem płytek krwi i czynników wzrostu niż preparaty pozyskane w innych urządzeniach.

System Angel umożliwia kontrolę poziomu płytek krwi, leukocytów i erytrocytów w pozyskanym PRP i dostosowanie składu koncentratu do indywidualnych wskazań i potrzeb terapeutycznych pacjenta. Otrzymuje on najlepsze z możliwych rozwiązanie problemu wypadania włosów.

Angel System nie wymaga ręcznego rozdzielania frakcji osocza, gdzie zarówno skład, jak i skuteczność pozyskanego PRP zależały od umiejętności operatora. Urządzenie eliminuje ryzyko skażenia mikrobiologicznego i jakikolwiek kontakt operatora z krwią pacjenta. Po automatycznym procesie separacji poszczególne frakcje krwi gromadzone w oddzielnych, sterylnych pojemnikach.

Efekty

Przyspieszenie wzrostu włosów w najbardziej naturalny, bezbolesny sposób.

 • Zahamowanie wypadania włosów
 • Poprawa grubości i gęstości włosów
 • Stymulacja mieszków włosowych do wzrostu
 • Przyspieszenie szybkości wzrostu włosów
Mezoterapia osoczem ma zastosowanie w różnych typach łysienia, również androgenowym (typu męskiego/ żeńskiego) i plackowatym. Wspomagająco po przeszczepach włosów.

CZUJESZ, ŻE PRZESZCZEP WŁOSÓW MOŻE ROZWIĄZAĆ TWÓJ PROBLEM?

MASZ WĄTPLIWOŚCI, CZY SIĘ KWALIFIKUJESZ?

ZRÓB PIERWSZY KROK W NASZĄ STRONĘ

wstępna wycena

Metody leczenia

POZNAJ INNE METODY

 • Trichotest

  Trichotest analizuje 48 wariantów genetycznych przedstawiając przyczyny łysienia i rekomendacje możliwych kierunków leczenia.

 • Mezoterapia Haircare

  Reguluje wydzielanie sebum, zapobiega nawrotom łupieżu, odżywia i wzmacnia włosy. Hamuje proces obumierania mieszków włosowych.

 • Karboksyterapia

  Pozytywnie wpływa na porost włosów i ogranicza ich wypadanie za sprawą iniekcji medycznego dwutlenku węgla.

 • Dr Cyj Hair Filler

  Hamuje wypadanie włosów i stymuluje odrastanie nowych dzięki unikalnej formule 7 peptydów i kwasu hialuronowego dla mężczyzn i kobiet.

 • Regenera Activa

  Silnie stymuluje regenerację i odbudowę mieszków włosowych, zatrzymuje utratę włosów w łysieniu androgenowym i pobudza wzrost nowych.

KONSULTACJA ONLINE

Wypełnij formularz, by otrzymać wycenę

Imię*
Nazwisko*
Zgoda*
Zgoda
Zgoda*