przyczyny wypadania

Przyczyny wypadania włosów

Wypadanie włosów to całkiem normalne zjawisko. Po intensywnej fazie wzrostu, która trwa kilka lat, każdy włos przechodzi w fazę spoczynku, by następnie wypaść. W tym samym mieszku włosowym wyrastają kolejne włosy i cykl się powtarza. Tak więc, aby nowe włosy mogły rosnąć – „stare” muszą wypaść. Codziennie tracimy ok. 100 włosów. Kiedy włosy zaczynają wypadać intensywniej niż zwykle, co gorsza taki stan utrzymuje się przez dłuższy czas, warto ustalić przyczynę. Łysienie typu męskiego i żeńskiego jest jedną z głównych przyczyn wypadania włosów, istnieje szereg innych czynników mogących stanowić podłoże problemu.

Łysienie androgenowe

Łysienie androgenowe jest najczęstszą przyczyną wypadania włosów zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Problem nadmiernego wypadania włosów zazwyczaj nasila się z wiekiem, jednak coraz częściej dotyczy bardzo młodych mężczyzn, nawet 20-latków. U większości kobiet łysienie androgenowe nasila się po menopauzie.

Czytaj więcej

Łysienie telogenowe

Łysienie telogenowe charakteryzuje się nagłym, wzmożonym wypadaniem włosów, spowodowanym zakłóceniem naturalnego cyklu wzrostu włosów. A te rosną kilka lat, po czym przechodzą w stan spoczynku, a następnie wypadają. Telogen to nazwa spoczynkowej fazy wzrostu włosów. W przypadku łysienia telogenowego początkowe fazy wzrostu włosów ulegają skróceniu (anagen, katagen) i coraz więcej z nich przechodzi do telogenu. W efekcie włosy są krótsze, szybciej wypadają i są wyraźnie przerzedzone.

Czytaj więcej

Łysienie anagenowe

Łysienie anagenowe (dystroficzne) jest nagłą formą łysienia niebliznowaciejącego, spowodowanego uszkodzeniem cebulki lub macierzy włosów anagenowych. To włosy znajdujące się w czynnej fazie wzrostu, podczas której komórki macierzy mieszków włosowych przechodzą intensywną aktywność mitotyczną. Jej nagłe przerwanie przez intensywny czynnik zewnętrzny – leki, promieniowanie, toksyny lub san zapalny – powoduje osłabienie, a w konsekwencji całkowitą utratę włosów.

Czytaj więcej

Łysienie plackowate

Łysienie plackowate jest przewlekłym, zapalnym schorzeniem skórnym. Powoduje uszkodzenie mieszków włosowych i wypadanie włosów. W przebiegu choroby tworzą się okrągłe, łyse „placki”, które stopniowo się powiększają. Łysienie plackowate może pojawić się w każdym wieku, jednak u większości pacjentów pierwszy epizod łysienia pojawia się już przed 30 rokiem życia. Choroba dotyka również dzieci.

Czytaj więcej

Wypadanie włosów w ciąży i po porodzie

Ciąża, jak słusznie przyjęło się określać, to rewolucja w życiu kobiety i to w każdym wymiarze. Ma wpływ również na kondycje włosów. W czasie ciąży nadmierne wypadanie włosów może mieć związek z łysieniem androgenowym, przewlekłą infekcją, anemią, chorobami tarczycy, niedoborami witamin i minerałów, nieprawidłową dietą, czy nadmierny stresem.

Czytaj więcej

Polekowe wypadanie włosów

Łysienie może być również skutkiem ubocznym przyjmowania niektórych leków. Działają one toksycznie na macierz mieszka włosowego, powodując wypadanie. W tym przypadku najczęściej mamy do czynienia z łysieniem talogenowym i łysieniem anagenowym. Nasilenie wypadania włosów wywołane przez farmaceutyki zależy od jego typu, przyjmowanej dawki, a także od wrażliwości Pacjenta na substancje aktywne.

Czytaj więcej

Niedobory żywieniowe a łysienie

Nadmierne wypadanie włosów bardzo często jest pochodną nieprawidłowej diety i niedoborów żywieniowych. Niezbilansowane posiłki, ubogie w witaminy i minerały, mogą osłabiać włosy i powodować ich wypadanie.

Czytaj więcej

Nowoczesna

Jeszcze nowocześniejsza technologia rekonstrukcji owłosienia ARTAS ix nigdy nie była tak blisko Ciebie!

  • wybór najlepszej jakości zespołów mieszków włosowych
  • eliminacja ryzyka uszkodzenia mieszków włosowych
  • brak liniowych blizn, zmian czucia z tyłu głowy
  • precyzja i niezmienna jakość ekstrakcji włosów
  • odtworzenie naturalnej linii włosów i równomierne ich rozmieszczenie
  • zdecydowanie większy komfort pacjenta i skrócony czas zabiegu
  • naturalny i trwały efekt – przeszczepione włosy zostaną z Tobą na zawsze
  • krótki czas rekonwalescencji

CZUJESZ, ŻE PRZESZCZEP WŁOSÓW MOŻE ROZWIĄZAĆ TWÓJ PROBLEM?

MASZ WĄTPLIWOŚCI, CZY SIĘ KWALIFIKUJESZ?

ZRÓB PIERWSZY KROK W NASZĄ STRONĘ

wstępna wycena

KONSULTACJA ONLINE

Wypełnij formularz, by otrzymać wycenę

Imię*
Nazwisko*
Zgoda*
Zgoda
Zgoda*