Blog

Blog

blondynka z rozczochranymi włosami

30 ciekawostek o włosach – o tych faktach nie miałeś pojęcia

Nasze włosy są pełne tajemnic, a jednocześnie obrosły w mity, które zwykle mijają się z prawdą. Poniżej przedstawiamy wybór najciekawszych faktów o włosach. Co wspólnego mają włosy z narkotykami? Czy da się zregenerować rozdwojone końcówki? Skąd się bierze gęsia skórka?

Czytaj więcej

pacjent podczas zabiegu przeszczepu włosów rozmawia z lekarzem

Obalamy 10 mitów na temat przeszczepu włosów

Tematyka przeszczepu włosów obrosła w wiele mitów – z jednej strony wynikają one z niewiedzy i strachu, z drugiej zaś – z niezrozumiałych uprzedzeń. Obalamy więc 10 mitów na temat przeszczepu włosów, które są najczęściej powtarzane i w które wciąż – niestety wierzy wielu ludzi.

Czytaj więcej

Jak wygląda przeszczep włosów?

Niezależnie od tego, w jakim jesteś wieku i jak długo cierpisz z powodu łysienia, od upragnionych gęstych włosów mogą dzielić cię tylko trzy kroki. Sprawdź, co czeka cię przed zabiegiem, w jego trakcie i po nim, by jak najlepiej przygotować do zabieg transplantacji włosów.

Czytaj więcej

Wypadanie włosów i łysienie u kobiet

Piękne, gęste i zadbane włosy to atrybut kobiecości. To, w jakiej są kondycji i jak wyglądają, może też wiele powiedzieć o zdrowiu kobiety – wzmożona utrata włosów zawsze powinna być sygnałem alarmowym skłaniającym nas do konsultacji ze specjalistą.

Czytaj więcej

mezoterapia skóry głowy

Sposoby na wypadanie włosów

Nie ma jednej sprawdzonej metody, która byłaby rozwiązaniem wszystkich problemów powodujących łysienie. Istnieją jednak sprawdzone i przebadane metody walki z tą przykrą dolegliwością.

Czytaj więcej

smutny mężczyzna siedzi nad rzeką i trzyma się na włosy

Depresja a wypadanie włosów

Wypadanie włosów spowodowane coraz gorszą kondycją psychiczną przynosi jeszcze bardziej widoczne zaostrzenie objawów łysienia, a pacjenci wpadają w błędne koło: wypadanie włosów powoduje stres, a stres potęguje wypadanie włosów.

Czytaj więcej

Jak szybko rosną włosy i jak możemy stymulować ten proces? 

Zapuszczanie włosów nie jest zajęciem dla cierpliwych – potrzeba wielu miesięcy, a czasem nawet kilku lat, by uzyskać wymarzoną długość włosów. Czy warto podjąć ten trud? Na pewno tak!

Czytaj więcej

Choroby wywołujące wypadanie włosów 

Nagłe pogorszenie kondycji skóry głowy i wypadanie włosów zawsze powinny być sygnałem alarmowym skłaniającym nas do wizyty u specjalisty. Lista chorób, które mogą wywoływać wypadanie włosów, jest niestety długa i obejmuje bardzo różnorodne schorzenia.

Czytaj więcej

Wypadanie włosów a COVID-19

Dwa lata pandemii wpłynęły także na nasze zdrowie psychiczne, na kondycję fizyczną oraz na… włosy. Spróbujmy wyjaśnić, co wiąże COVID-19 z wypadaniem włosów.

Czytaj więcej

KONSULTACJA ONLINE

Wypełnij formularz, by otrzymać wycenę

Imię*
Nazwisko*
Zgoda*
Zgoda
Zgoda*