polekowe wypa

Polekowe wypadanie włosów

Łysienie może być również skutkiem ubocznym przyjmowania niektórych leków.

Działają one toksycznie na macierz mieszka włosowego, powodując wypadanie. W tym przypadku najczęściej mamy do czynienia z łysieniem talogenowym i łysieniem anagenowym. Nasilenie wypadania włosów wywołane przez farmaceutyki zależy od jego typu, przyjmowanej dawki, a także od wrażliwości Pacjenta na substancje aktywne.

Łysienie telogenowe jest najczęstszą formą wypadania włosów wywołanego przez leki. Zwykle pojawia się w ciągu kilku miesięcy po zakończeniu kuracji. Mieszki włosowe wchodzą w fazę spoczynku (telogen) i zbyt wcześnie wypadają, ale wzrost nowych włosów trwa. Osoby dotknięte łysieniem telogenowym tracą nawet do 70% więcej włosów dziennie niż przyjęta norma 100 włosów. 

Łysienie anagenowe zwykle pojawia się w ciągu kilku dni do tygodni po zażyciu leku. Włosy wypadają podczas fazy aktywnego wzrostu (anagen) wskutek zahamowania podziałów mitotycznych. Ten typ łysienia najczęściej dotyka osoby poddawane chemioterapii i ma ciężki przebieg. Powoduje utratę większości lub całego owłosienia skóry głowy, twarzy i ciała. Jeśli utrata włosów pojawia się w niedługim czasie po rozpoczęciu przyjmowania lekarstwa warto skonsultować się z lekarzem, który może zdecydować o zmniejszeniu dawki lub całkowitym odstawieniu leku. Wypadanie włosów wywołane przez leki, podobnie jak każdy inny rodzaj łysienia, wpływa na samoocenę i jakość życia. Szczęśliwie, w większości przypadków łysienie spowodowane lekami jest odwracalne i ustępuje po pewnym czasie od zakończonego leczenia.

Wypadanie włosów wywołane przez leki, podobnie jak każdy inny rodzaj łysienia, wpływa na samoocenę i jakość życia. Szczęśliwie, w większości przypadków łysienie spowodowane lekami jest odwracalne i ustępuje po pewnym czasie od zakończonego leczenia.

Efekty działania

Wszyscy podziwiają efekty przeszczepów włosów

Przeszczepione włosy rosną zgodnie z naturalnym cyklem wzrostu osiągając widoczną gęstość i długość po ok. 12 miesiącach. Przedstawiamy rzeczywiste efekty przeszczepów włosów wykonanych z wykorzystaniem robota ARTAS iX. Bez upiększania i retuszu.

WSTĘPNA WYCENA

SPRAWDŹ, CZY KWALIFIKUJESZ SIĘ DO PRZESZCZEPU WŁOSÓW

Imię*
Nazwisko*
Zgoda*
Zgoda
Zgoda*

KONSULTACJA ONLINE

Wypełnij formularz, by otrzymać wycenę

Imię*
Nazwisko*
Zgoda*
Zgoda
Zgoda*