łysienie telogenowe

łysienie telogenowe

Łysienie telogenowe charakteryzuje się nagłym, wzmożonym wypadaniem włosów, spowodowanym zakłóceniem naturalnego cyklu wzrostu włosów. A te rosną kilka lat, po czym przechodzą w stan spoczynku, a następnie wypadają.

Telogen to nazwa spoczynkowej fazy wzrostu włosów. W przypadku łysienia telogenowego początkowe fazy wzrostu włosów ulegają skróceniu (anagen, katagen) i coraz więcej z nich przechodzi do telogenu. W efekcie włosy są krótsze, szybciej wypadają i są wyraźnie przerzedzone.

Istnieje wiele czynników, które mogą powodować łysienie telogenowe. Do czynników zwiększających ryzyko tego typu łysienia należą: wysoka gorączka, urazy, wypadki, niskokaloryczna dieta, poród, menopauza, infekcje i choroby przewlekłe, operacje, nadczynność lub niedoczynność tarczycy, leki i substancje toksyczne. Zazwyczaj nagłą utratę włosów obserwuje się od kilku tygodni do kilku miesięcy po incydencie, który zaburzył rytm wzrostu włosów.

W przebiegu łysienia telogenowego charakterystyczne jest przerzedzenie włosów na całej głowie.

Niekiedy zauważalna jest również utrata włosów w innych częściach ciała. Łysienie telogenowe występuje częściej u kobiet niż u mężczyzn i jest na ogół odwracalne. Może mieć charakter ostry, przewlekły oraz przewlekły rozlany. Najważniejszą kwestią w łysieniu telogenowym jest ustalenie przyczyny problemu, aby zapobiec dalszemu wypadaniu włosów.

W większości przypadków nie jest potrzebne żadne leczenie, a wyeliminowanie źródła problemu jest wystarczające.

Efekty działania

Wszyscy podziwiają efekty przeszczepów włosów

Przeszczepione włosy rosną zgodnie z naturalnym cyklem wzrostu osiągając widoczną gęstość i długość po ok. 12 miesiącach. Przedstawiamy rzeczywiste efekty przeszczepów włosów wykonanych z wykorzystaniem robota ARTAS iX. Bez upiększania i retuszu.

WSTĘPNA WYCENA

SPRAWDŹ, CZY KWALIFIKUJESZ SIĘ DO PRZESZCZEPU WŁOSÓW

Imię*
Nazwisko*
Zgoda*
Zgoda
Zgoda*

KONSULTACJA ONLINE

Wypełnij formularz, by otrzymać wycenę

Imię*
Nazwisko*
Zgoda*
Zgoda
Zgoda*