mezoterapia osoczem

MEZOTERAPIA OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM PRP 

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym PRP to naturalna, nowoczesna i skuteczna metoda rewitalizacji skóry głowy i leczenia łysienia. Zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów, wzmacnia je i pobudza do wzrostu. Im większa koncentracja płytek krwi w osoczu, tym lepsze efekty biostymulacji mieszków włosowych. W ARTASklinice do pozyskania czystego osocza bogatopłytkowego wykorzystujemy bezkonkurencyjny, komputerowy separator Angel System.

Szczegóły zabiegu

Czas zabiegu

do 30 minut

Częstotliwość

co 7-14 dni

Kto wykonuje

kosmetolog

rekonwalescencja

do kilku dni

Liczba zabiegów

seria 6 zabiegów

Znieczulenie

brak

Sprawdź, jak zacząć

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Skoncentrowane osocze bogatopłytkowe PRP (Plateled Rich Plasma) doskonale sprawdza się w terapiach zapobiegających wypadaniu włosów. Jest stosowane w leczeniu łysienia typu męskiego i żeńskiego oraz w celu pobudzenia szybkiego wzrostu włosów w obszarach takich jak broda, brwi, okolice łonowe. Terapia z zastosowaniem PRP umożliwia również uzyskanie lepszych efektów przeszczepu włosów.

Mezoterapia osoczem bogatołytkowym polega na wstrzykiwaniu w skórę głowy stężonego roztworu PRP pochodzącego z próbki własnej krwi Pacjenta. W ten sposób wykorzystuje się naturalną zdolność organizmu do regeneracji. Zabieg nie wiąże się z ryzykiem nietolerancji ani reakcji alergicznej.

Połączenie mezoterapii skóry głowy z osoczem bogatopłytkowym odżywia mieszki włosowe i stymuluje ukrwienie skóry, a co za tym idzie znaczną poprawę grubości i gęstości włosów.

Jak pozyskuje się koncentrat osocza bogatopłytkowego PRP?

Osocze bogatopłytkowe pozyskuje się z krwi własnej (autologicznej) pacjenta w procesie odwirowania, w którym stężenie płytek krwi i czynników wzrostu jest większe niż w osoczu fizjologicznym. Te właśnie odpowiadają za regenerację tkanek. Działanie wysoko stężonego osocza bogatopłytkowego HD PRP w terapii łysienia polega na aktywizacji mieszków włosowych poprzez czynniki wzrostu. Im jest ich więcej tym lepszy efekt naprawczy.


Angel System to w pełni zautomatyzowany system komputerowego pozyskiwania osocza bogatopłytkowego z nawet 14-krotnie większym stężeniem płytek krwi i czynników wzrostu niż preparaty pozyskane w innych urządzeniach.


System Angel umożliwia kontrolę poziomu płytek krwi, leukocytów i erytrocytów w pozyskanym PRP i dostosowanie składu koncentratu do indywidualnych wskazań i potrzeb terapeutycznych pacjenta. Otrzymuje on najlepsze z możliwych rozwiązanie problemu wypadania włosów.


Angel System nie wymaga ręcznego rozdzielania frakcji osocza bogatopłytkowego, gdzie zarówno skład, jak i skuteczność pozyskanego PRP zależały od umiejętności operatora. Urządzenie eliminuje ryzyko skażenia mikrobiologicznego i jakikolwiek kontakt operatora z krwią pacjenta. Po automatycznym procesie separacji poszczególne frakcje krwi gromadzone w oddzielnych, sterylnych pojemnikach.

Efekty

Przyspieszenie wzrostu włosów w najbardziej naturalny, bezbolesny sposób.

 • Zahamowanie wypadania włosów
 • Poprawa grubości i gęstości włosów
 • Stymulacja mieszków włosowych do wzrostu
 • Przyspieszenie szybkości wzrostu włosów
Mezoterapia PRP ma zastosowanie w różnych typach łysienia, również androgenowym (typu męskiego/ żeńskiego) i plackowatym. Wspomagająco po przeszczepach włosów.

CZUJESZ, ŻE ARTAS IX MOŻE ROZWIĄZAĆ TWÓJ PROBLEM?

MASZ WĄTPLIWOŚCI, CZY SIĘ KWALIFIKUJESZ?

ZRÓB PIERWSZY KROK W NASZĄ STRONĘ

Sprawdź, jak zacząć

Metody leczenia

POZNAJ INNE METODY

 • Mezoterapia Haircare

  HairCare wykazuje działanie ożywiające, odżywcze i stymulujące. Poprawia kondycję skóry i włosów. Reguluje wydzielanie sebum, zapobiega nawrotom łupieżu, odżywia i wzmacnia włosy.

 • Karboksyterapia

  Metoda walki z nadmiernym wypadaniem włosów za pomocą iniekcji medycznego dwutlenku węgla, którego działanie powoduje odżywienie mieszków włosowych i pobudzenie ich do produkcji nowych włosów.

 • Dr Cyj Hair Filler

  Hamuje wypadanie i stymuluje odrastanie nowych włosów u kobiet i mężczyzn dzięki unikalnej formule 7 peptydów i kwasu hialuronowego.

 • TrichoTest

  Metoda walki z nadmiernym wypadaniem włosów za pomocą iniekcji medycznego dwutlenku węgla, którego działanie powoduje odżywienie mieszków włosowych i pobudzenie ich do produkcji nowych włosów.

Umów się na konsultacje

Dowiedz się jak możemy pomóc Twoim włosom

Imię*
Nazwisko*
Preferowana data konsultacji
Zgoda*
Zgoda*
Zgoda*