łysienie męskie

łysienie TYPU męskieGO

Łysienie androgenowe typu męskiego jest najczęstszą przyczyną wypadania włosów u mężczyzn.

Może dotyczyć nawet 30-50% mężczyzn przed 50 rokiem życia. Wypadanie włosów postępuje w charakterystyczny sposób. W pierwszej kolejności pojawiają się zakola i włosy przerzedzają się na szczycie głowy. Stopniowo linia włosów cofa się tworząc charakterystyczną literę „M”. Łysienie tego typu często prowadzi do częściowego lub całkowitego wyłysienia. Mimo, że łysienie androgenowe należy do niegroźnych chorób dermatologicznych bardzo istotnie wpływa na samoocenę i wśród mężczyzn cierpiących na to schorzenie jest powodem kompleksów, niepokojów, a nawet depresji.

Do oceny stopnia zaawansowania łysienia typu męskiego wykorzystuje się klasyfikację Hamiltona i Norwooda.

1 – Brak widocznych oznak wypadania włosów.
2 – Linia włosów zaczyna się cofać w okolicy skroniowo – czołowej tworząc charakterystyczny kształt litery „M”.
3 – Linia włosów cofa się coraz głębiej w okolicy czołowej i skroniowej.
4 – Linia włosów jest znacząco przesunięta w okolicy czołowej i skroniowej. W okolicy ciemieniowej zaczyna pojawiać się łysienie.
5 – Postępujące łysienie w okolicy czołowej i skroniowej oraz ogólne zmniejszenie gęstości włosów.
6 – Znaczna utrata włosów i duży obszar łysienia. Przednie obszary skroniowe i wierzchołkowe włosów połączone w jeden obszar łysienia tworzą charakterystyczną podkowę.
7 – Najbardziej zaawanasowane stadium łysienia. Linia włosów przesunięta aż do obszaru potylicznego głowy.

1
2A
3
3A
3V
5
5A
5
5A
5V
6
7

ŁYSIENIE żeńskie

ŁYSIENIE TYPU żeńskieGO

Łysienie dotyka kobiet w różnym wieku. Statystyki wskazują, że nawet 2/3 kobiet po menopauzie cierpi na nadmierne wypadanie włosów.

Istnieje wiele potencjalnych przyczyn wypadania włosów u kobiet, w tym schorzenia, leki oraz stres fizyczny lub emocjonalny. Najczęstsza przyczyna jest jednak taka sama, jak u mężczyzn. Powodem jest łysienie androgenowe nazywane również łysieniem typu żeńskiego. Dotyczy ono linii przedziałka, która stopniowo się powiększa od szczytu głowy tworząc coraz rozleglejszą, widoczną łysinę. Inaczej niż mężczyźni, kobiety rzadko łysieją całkowicie, a linia włosów nie cofa się. Problem łysienia kobiet jest w mniejszym stopniu akceptowany społecznie, dlatego frustruje i wpływa negatywnie na samopoczucie emocjonalne i jakość życia kobiety.

Do klasyfikacji stopnia łysienia u kobiet wykorzystuje się̨ trzystopniową skalę Ludwiga opisującą dziewięć etapów wypadania włosów.

I – stopniowa redukcja gęstości włosów w okolicy szczytu głowy prowadząca do znacznego poszerzenia przedziałka z widocznym przerzedzeniem włosów w jego środkowej części
II – wypadanie włosów staje się bardziej rozproszone, odsłania coraz większy obszar skóry u szczytu głowy
III – widoczny owalny obszar z całkowitą utratą włosów u szczytu głowy oraz niewielką liczbą włosów w części czołowo – skroniowej.

I-1
I-2
I-3
I-4
II-1
II-2
III
Advanced
Frontal

  • 1500 graftów / godzina

  • 200 pacjentów

  • 15 lat doskonalenia technologii Artas

  • 200 mikronakłuć / godzina

Efekty działania

Wszyscy podziwiają efekty przeszczepów włosów

Przeszczepione włosy rosną zgodnie z naturalnym cyklem wzrostu osiągając widoczną gęstość i długość po ok. 12 miesiącach. Przedstawiamy rzeczywiste efekty przeszczepów włosów wykonanych z wykorzystaniem robota ARTAS iX. Bez upiększania i retuszu.

Zobacz efekty

DOWIEDZ SIĘ JAK MOŻEMY POMÓC TWOIM WŁOSOM

Imię*
Nazwisko*
Preferowana data konsultacji
Zgoda*
Zgoda*
Zgoda*

Umów się na konsultacje

Dowiedz się jak możemy pomóc Twoim włosom

Imię*
Nazwisko*
Preferowana data konsultacji
Zgoda*
Zgoda*
Zgoda*